Настани

Back to homepage

Почитувани слушатели, донатори, волонтери и поддржувачи на Радио Марија,

Ова е втора година по ред како сржта на христијанскиот живот празникот Воскресение Христово го славиме во услови на пандемија

Со започнувањето на Великиот пост се упатуваме на едно свето патување кое нѐ води до Воскресението Христово. Ни се нуди

Оваа година може да учествувате во божиќната акција „Ѕвездено небо за Исус“ донирајќи електронски

Во петок 11 декември 2020 година Радио Марија повикува на пост и молитва. Молитвената иницијативата е со благослов на епископот

Пастирско писмо до свештенството, монаштвото и до сиот верен народ на Скопската бискупија и Струмичко-скопската епархија Успение на Пресвета Богородица

На 11 јули 2020 година во просториите на Радио Марија се служеше света Литургија по повод смртта на основачот на

Драг Ферарио, поради вас денес се чувствуваме посилни од било кога, денес Радио Марија Македонија Ви искажува едно големо БЛАГОДАРАМ

Емануеле Ферарио основач и почесен претседател на Радио Марија почина на 8 јули во 89 година од животот. Италијанскиот претприемач

Имавме прекрасен разговор со одличен соговорник, г-ѓа Нада Бајрактарова, на една многу емоционална тема за многу струмичани: Кукуш, кукушани и