Posts From admin

Back to homepage
Настани

ДОНИРАЈТЕ РАДИОПРИЕМНИК СО РАДИО МАРИЈА

Кога живееме според правилото „Остани дома, спаси живот“, во кризно време кое наметна да држиме дистанца, Радио Марија е најблиску до вас, до вашите срца и е вашиот најблизок придружник.

Настани

Распоред на богослужбите за Великата седмица со бискупот Стојанов во Скопје

Литургиските славења за време на Великата седмица во Скопската катедрала „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје ќе ги предводи Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх.

Настани

ДОЗНАЈТЕ КОГА Е СЛЕДНИОТ ДИРЕКТЕН ВИДЕО ПРЕНОС НА РАДИО МАРИЈА

Следен директен видео пренос на Радио Марија Кога: Недела 22 март 2020 година Во колку  часот: 18.00 часот Што ќе се пренесува: Света Литургија Од каде: Студио на Радио Марија

Настани

Во недела директен пренос од Светата Литургија со бискупот Стојанов

Во недела 22 март 2020 година со почеток во 10.30 часот Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс.  д-р Киро Стојaнов ќе ја предводи светата Литургија од капелата во

Настани

Радио Марија повикува на молитва

Почитувани слушатели, пријатели на Радио Марија, во изминативе денови поминуваме низ уште една криза за човештвото која е предизвикана од стравот за зараза од вирусот корона. Ситуацијата во некои земји

Зошто да донирам?

Помогнете ја работата на Радио Марија

Радио Марија е радио за духовен раст, промовирање на христијанските вредности, култура и образование. Радиото е непрофитно и функционира благодарение на донации кое 100% се одржува преку донациите од своите

Информативни

Ретроспектива на вести

Инфорамции и преглед на случувањата од Црквата во Македонија и светот од прва рака. . Премиерно емитување Недела во 11:45 часот

Образовни

Поетски филигран

Премиерно емитување: Четврток во 21:00 часот Репризно емитување: Недела во 01:30

Образовни

Слика без рамка

Колажен радио магазин што се интересира за животот и постоењето од секој негов агол. Изобилува со инфорамции за културни настани од Струмица и околина. Премиерно емитување: 15:30 часот Репризно издание: