Archive

Back to homepage
Настани

Бискупот Стојанов повикува на молитва за мир во Украина

Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. Киро Стојанов упати повик до свештениците, монашките заедници и верниците во Македонија да се приклучат на молитвениот апел на папата Фрањо и

Настани

Порака за Божиќ од уредникот

Исусе повели во мојот живот, ти си добредојден Во овие неколку години како да се одвикнавме да ни доаѓаат гости во посета. Некако ја прифативме таа игра, повлекувајќи се во

Разговори

Разговор со Горан Сачевски

Слушајте ја емисијата овде: