Archive

Back to homepage
Настани

Писмо на папата Фрањо до сите верниците за месец мај – месецот на посветен на Богородица

Папата Фрањо упати писмо до верниците за месецот мај, кој е посветен на Богородица, повика на молитав во бробата против корона вирусот и препорача две молитви, кои би можеле да

Настани

Преноси од Страстната седмица на Радио Марија

Католици.мк ги информира своите читатели дека на својата интернетска страница и facebook профилот ќе ги преземе и пренесува од Радио Марија богослужбите во Страстната седмица, кои ќе бидат преесувани од

Настани

Воскресна честитка на бискупот Стојанов

Проследете го обраќањето на Скопскиот бискуп и Струмичко- скопски епарх, монс. Киро Стојанов по повод празникот Воскресение Христово

Настани

ДОНИРАЈТЕ РАДИОПРИЕМНИК СО РАДИО МАРИЈА

Кога живееме според правилото „Остани дома, спаси живот“, во кризно време кое наметна да држиме дистанца, Радио Марија е најблиску до вас, до вашите срца и е вашиот најблизок придружник.

Настани

Распоред на богослужбите за Великата седмица со бискупот Стојанов во Скопје

Литургиските славења за време на Великата седмица во Скопската катедрала „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје ќе ги предводи Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх.